Error
  • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 42
  • Error loading feed data
Tuesday, 04 December 2012 18:40 Read 9057 times

"Poszli w ciemno za światłem" - Roraty 2012

Written by 
Rate this item
(6 votes)

W naszej parafii przeżywamy Msze święte roratnie. Tegoroczne spotkania z przychodzącym Panem Jezusem prowadzone są pod hasłem: „Poszli w ciemno za światłem”. Eucharystię rozpoczynamy od uroczystej procesji światła. Dzieci z zapalonymi lampionami udają się w stronę ołtarza gdzie zajmują pierwsze miejsca w ławkach.

W dniu dzisiejszym podczas homilii dialogowanej Pan Jezus został ukazany jako „Światłość świata”.

Podczas każdych rorat jest przedstawiana jedna sylwetka osoby, która „poszła w ciemno za światłem”. Dzisiaj poznaliśmy historię Sługi Bożej Antonietty Meo, która mimo młodego wieku zaufała do końca Jezusowi.

W dniu jutrzejszym poznamy historię św. Filipa Neri. Serdecznie zapraszamy wszystkich na wspaniałe uczty duchowe jakimi są Msze święte roratnie sprawowane w kościele parafialnym o godzinie 17.00. 

{gallery}sampledata/roraty112{/gallery}

Additional information