Error
  • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 42
  • Error loading feed data
Sunday, 22 April 2012 15:50 Read 7070 times

Młodzież przyjęła sakrament Bierzmowania

Written by 
Rate this item
(2 votes)

W dniu 17 kwietnia 2012 roku młodzież klas II i III gimnazjum, po uprzednim przygotowaniu przyjęła sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej. Szafarzem wielkiej Łaski Jezusa Chrystusa był J.E. Ks. Bp Edward Frankowski, który również wygłosił do zgromadzonych Słowo Boże.

Ksiądz Biskup podczas homilii ukazał Jezusa Chrystusa jako mistrza, który naucza z mocą. Dlatego dzisiejszy dzień jest początkiem stawania się świadkiem Ewangelii w środowiskach, w których młodzi żyją na co dzień. Dzisiejszy świat będzie oferował młodym wiele rozrywek wprowadzających w życie pustkę i bezsens. Wobec powyższego młodzi tym bardziej powinni przylgnąć do Jezusa Chrystusa.

Po homilii zostały odnowione przyrzeczenia chrzcielne. Następnie Ksiądz Biskup odmówiwszy specjalną modlitwę udzielił sakramentu Bierzmowania 73 osobom z naszej parafii. Na zakończenie młodzież wyraziła słowa podziękowania za Łaskę wprowadzenia na ścieżki głoszenia Dobrej Nowiny.

{gallery}sampledata/bierzmo2012{/gallery}

Additional information